Ubytování        Bar & Restaurace       Sauna & Wellness        Reservace        Naše okolí       Kontakt         Akce                                    Zpět na index
TEPLICE (53 000 obyvatel, 205 m nad mořem)

Okres Teplice patří v ČR mezi okresy rozlohou nejmenší, avšak s největší hustotou osídlení. Jeho rozloha činí 469 km2 a žije zde      128 000 obyvatel.
Teplické lázně patří mezi nejstarší v Evropě, léčí nemoci pohybového ústrojí, nemoci oběhového ústrojí a některé nemoci z povolání. Je zde též speciální dětská léčebna, kde se léčí stavy po dětské obrně a poruchy hybnosti. Pro magickou sílu svých léčivých pramenů a čilý společenský ruch bylo město Teplice odedávna nazýváno „malou Paříží“ či „salónem Evropy“. Hlavním východiskem pro poznání jak přírodních, tak i kulturních památek Teplicka jsou samotné Teplice, které samy nabízejí klid rozsáhlých parků, zajímavou architekturu empírových a secesních staveb, krásný rozhled z Doubravské hory, bohatou nabídku kulturních programů i jiných možností zábavy.

V Teplicích sídlí Severočeská filharmonie. Její pravidelné koncerty, často s významnými českými i zahraničními hudebníky, navštěvují nejen lázeňští hosté, ale i obyvatelé Teplic a přilehlého okolí.

Mnohaletou tradicí se může pochlubit každoročně pořádaný hudební festival Ludwiga van Beethovena. Bohatá historie tohoto území je zastoupena památkami od staroslavného hradiště v Zábrušanech, přes zříceniny hradu Oseka, Supího hradu, Sukoslavi, obnovované objekty Doubravky, Růžového hrádku v Krupce, zámku v Bílině, Duchcově a Teplicích, klášterní areál v Oseku a Bohosudově a celou řadou dalších památek.

 

Webdesign by: Reklama GRASR.cz © 2007                                                                                                                                                                          All rights reserved to TEPGASTRO ©2007